Az ügyészség nem engedi el Czeglédy ügyét
Indítványozták a Szegedi Törvényszéknél, hogy rendelje el a büntetőeljárás folytatását Czeglédy Csaba ellen.
Indítványozták a Szegedi Törvényszéknél, hogy rendelje el a büntetőeljárás folytatását Czeglédy Csaba ellen.
Nem Szegeden kellene tárgyalni a Czeglédy-ügyet, mert itt gyakorlatilag nem akad olyan bíró, aki a vonatkozó törvények alapján pártatlan – ez derül ki a hvg.hu-nak átadott bírósági iratból, amiben ezt maga a törvényszék elnöke vallotta be felettesének. Még fel is sorolta név szerint, melyik büntetőbírókat kellene kizárni az eljárásból – erre pont közülük ketten kapták meg az utóbbi évek legátpolitizáltabb büntetőügyét. Alig három hét, és kezdődik a tárgyalás, de a baloldali politikus szerint így eleve nem szabályos, ezért bármilyen ítélet születik, meg fogja tudni támadni.
Évekig a Kurdisztáni Munkáspárt tagjai voltak, Magyarországon 2017-ben kértek menedékjogot.
A bíróságnak nem volt mérlegelési lehetősége, miután a Nemzeti Választási Bizottság nem fosztotta meg az EP-képviselőjelöltet a mentelmi jogától.
A másodfokon eljáró Szegedi Törvényszék bírói tanácsa jogerős végzésével mellőzte Magda Marinko feltételes szabadságra bocsátását.
Állításuk szerint kényszerítették őket, hogy a Kurd Munkáspártnak dolgozzanak, de végül elszöktek.
Miközben Czeglédy Csaba ellen még mindig nem emeltek vádat, újabb lépéséhez érkezett az a büntetőügy, amit ő maga kezdeményezett az ellene eljáró ügyész ellen: több bíróságot is kizártak az elfogultság lehetősége miatt az eljárásból – tudta meg a hvg.hu a házi őrizetben lévő baloldali politikus védelmétől. A törvény alapján ugyanis nem várható el a pártatlan ítélkezés így, hogy egy olyan ügyész kerül a pótmagánvád miatt a vádlottak padjára, aki ezeken a bíróságokon is dolgozik.
Az első fokon eljáró Szegedi Járásbíróság nyomozási bírójának döntését másodfokon megváltoztatva a Szegedi Törvényszék megszüntette Czeglédy Csaba letartóztatását, és elrendelte a gyanúsított bűnügyi felügyeletét.
További 3 hónappal meghosszabbította a bíróság hétfőn az előzetesben lévő Czeglédy Csaba letartóztatását, és az is eldőlt, hogy már a korábban felmerült 50 millió forintos óvadék ellenében sem kerülhet szabadlábra.
Több százmillió forintos kárt okozott. A férjét négy évre leültetik.
Legutóbb 10 év fegyházat kapott a terrorizmussal megvádolt Ahmed H. – akivel előszeretettel kampányol a kormány –, most az ügyész ennél kisebb büntetést kért.
A Blikk úgy tudja, épp egy költségvetési csalási ügyet tárgyaltak, amikor a Pestvidéki Nyomozó Ügyészség munkatársai magukkal vitték az egyik vádlott védőjét.
A férfit, aki azon akadt ki, hogy nem jutott neki kísérő a piához, két év börtönbüntetésre ítélte a Szegedi Törvényszék, 5 év próbaidőre felfüggesztve.
A legfontosabb migránsperben tíz év fegyházat kiszabó bíró élettársa egy olyan ügyvéd, aki az Emberi Erőforrások Minisztériumának megbízásából dolgozik - tudta meg a hvg.hu. Ügyvédi irodája ráadásul ugyanott működik, mint ahol egy korábbi fideszes országgyűlési képviselő ügyvédkedik, de itt dolgozik annak a bírósági vezetőnek a rokona is, aki kifejezetten erre a bíróra osztotta a terrorcselekményért elítélt szíriai menekült ügyét. A személyes kapcsolatok ellenére a bíróság állítja, minden törvényesen zajlott. Ugyanakkor a Szegedi Törvényszék bizonyíthatóan nem tartotta be a legfontosabb eljárásjogi határidőt tavaly a perek elosztásának szabályozásánál.
Felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt a Szegedi Törvényszék egy felgyői nőt, aki kegyetlenül bánt nevelt lányával – tudósít a Délmagyarország.
Egy elismert bíró – aki egyben bírósági szóvivő – neve is szerepel azon a múlt héten nyilvánosságra került listán, ami állítólag a Quaestor-csőd napján még éppen pénzükhöz jutó ügyfelekről készült – tudta meg a hvg.hu. A szegedi bíró állítja, puszta véletlen az időzítés, és tisztségének semmi köze nincs magánemberként birtokolt megtakarításaihoz.
A kerítésen tilosban átjutók túlnyomó többségét elítélték és kiutasították Magyarország területéről a Szegedi Járásbíróságon.